قیر امولسیون

قیرهای امولسیون کاتیونیک

با افزایش روزافزون علم و تکنولوژی و توجه به سلامت محیط زیست، شاهد ایجاد محصولاتی قیر هستیم که آسیب بسیار کمی به محیط زیست دارند و البته مزیت های دیگری که ذکر خواهیم کرد.
امروزه مصرف محصولی به نام امولسیون که با نام قیر دوستدار محیط زیست نیز شناخته میشود، در صنعت قیر رایج شده که به صورت خلاصه، محصولی است از اختلاط قیر و آب و افزودنی های ملزوم که طی فرآیندی شیمیایی فاز قیر درون فاز آب به صورت معلق پخش میشود.
امولسیون جایگزین بسیار مناسبی برای قیرهای محلول (mc) میباشد. مهترین تفاوت امولسیون و قیرهای محلول در استفاده آب به جای نفت در تولید آن است. این موضوع منجر به ایجاد مزیت های چشمگیر این محصول میشود؛ برای مثال، نفت که ماده ای ارزشمند است برای مصارف مهمتری به کار گرفته میشود؛ چون در قیرهای محلول، نفت فقط نقش حلال قیر را انجام میدهد و پس از اجرا به خاک نفوذ کرده ویا تبخیر میشود. همچنین از نظر قیمت نهایی، مصرف آب به جای نفت صرفه اقتصادی قابل توجهی دارد. نکته دیگر اینکه آب پس از تبخیر به چرخه آب در طبیعت برمیگردد اما نفت پس از مصرف و تبخیر شدن کاملاً از بین خواهد رفت.
همچنین استفاده قیرهای محلول باعث ایجاد آسیب های جدی به آسفالت میشود که با عدم مصرف آن کمک شایانی به بالا رفتن طول عمر آسفالت خواهیم کرد و از همه مهمتر حذف آلایندگی های خاک و هوا با حذف مصرف قیرهای محلول در راهسازی و داشتن محیط زیستی سالم تر.
اکنون شرکت پالایش حصار مهران با بهره گیری از بروزترین سیستم تولید امولوسیون در کشور با ظرفیت تولید ۱۵ تن در ساعت آماده ارائه انواع امولسیون با بالاترین کیفیت در بازارهای ملی و بین المللی است.

قیر امولوسیون
دوستدار محیط زیست

استاندارد مرجع قیرهای امولسیون کاتیونی